Altılı Makinesi

Altılı ganyan, kazandıran tahmin ve tüyolar

TJK AT YARIŞI DERECE VE PERFORMANS ANALİZİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

TJK at yarışı sonucu dereceleri safkanların performanslarını değerlendirmede ve kıyaslamada oldukça önemlidir, ancak galop analizinde olduğu gibi at yarışı sonucu derecelerine de etki eden çok sayıda faktör vardır. Bu faktörleri değerlendirmeden yapılan derece karşılaştırmaları asla gerçeği yansıtmayacak ve yanılgıya sebep olacak, sağlıklı bir kıyaslama yapılamacaktır. Bu şekilde yapılan TJK at yarışı tahminlerinde de isabet oranı düşük olacaktır.

TJK altılı ganyan ve at yarışı sonucu derecelerine etki eden faktörleri pist farkı, mesafe farkı, pistin meteorolojik durumu ve ölçümü, şehir farkı, at yarışının temposu, at yarışının gidişatı, kilo farklılıkları ve bariyerlerin konum değişiklikleri şeklinde sıralayabiliriz.

Bu faktörlerin TJK at yarışı sonucu derecelerinde ne kadar sapma yaptığı usun süreli deneme yanılma yöntemiyle tespit edilebilir ve kat sayılarla hesaplanarak profesyonel derece hesaplamaları yapılabilir. Bu şekilde çok daha doğru TJK at yarışı performans analizi ve kıyaslamaları yapılarak isabetli altılı ganyan tahmini yapılabilir.

Reklamlar

Single Post Navigation

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: